BİLİNÇ KOLEJİ ANAOKULU

Bilinç Koleji Anaokulu’nda çocuklarımız;

Birey olma becerisi kazanarak sosyal grup içerisinde varolmayı öğreniyor. Çözüm odaklı olmayı öğrenen öğrencilerimiz sosyal ve duygusal gelişimleri ile hayata hazırlanırken almış oldukları akademik eğitim ile ilkokula hazır olmanın mutluluğunu yaşıyor. Branş öğretmenlerinden almış oldukları sanat, bilim ve spor derslerindeki yetenekleri ilgi alanlarını da keşfetmelerini sağlıyor, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyoruz.

Anadilini konuşabilen her çocuğumuzun yabancı dil öğrenmeye hazır olduğunu bilerek Cambridge ve Pearson çözüm ortaklığıyla çocuklarımız İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya başlıyor. Uzman Psikoloğumuz tarafından takip edilen öğrencilerimizin Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ile ilkokula başlamaya hazır oluşlarını kontrol ediliyor.

Mamak, Oran,Birlik Mahallesi, Çankayave Kızılaybölgesine de hizmet veren Bilinç Koleji Anaokulu, sadece çocuklarımızın değil, verdiği ücretsiz veli eğitimleriyle de 2-3-4 yaş sendromu yaşayan çocuklarımızın velilerinin de kriz çözme, duygusal süreçleri yönetme,ve bilinçli veli olma konusunda yanındadır.”

Anaokulunda İngilizce konuşan çocuklar

Bilinç Koleji Anaokulu Sınıf ve Branş Öğretmenleri


En nitelikli eğitimi en erken yaşta almaya başlayan çocuk, geleceğin dünyasına önde başlar. Bu bakış açısıyla; zengin ders programı ile Okul Öncesi Eğitimi geleneksel bir anlayıştan modern eğitim bakışıyla yorumluyoruz. Birden fazla branş ile birden fazla rol model, alanında uzman öğretmenleri sunarak, üç yaştan itibaren çocukların gelişimini tüm yönleriyle; sosyal, zihinsel, fiziksel, duygusal açıdan geliştirecek bir eğitim programı uyguluyoruz..

BILINGUAL (ÇİFT DİLLİ) EĞİTİM Bilinç Koleji Anaokulunda!

BILINGUAL (ÇİFT DİLLİ) EĞİTİM PROGRAMI ile çocuklarımız YOĞUN İNGİLİZCE Dersleri ile Anaokulundan itibaren İNGİLİZCE KONUŞACAKLAR.

21. Yüzyıl Becerileri Kazandıran ders programımızla 3-4-5 Yaş gurubu çocuklarımızı Akademik, Sportif ve Sanatsal yönden geliştiriyoruz. Özel Bilinç Koleji Anaokulu öğrencilerimiz öz denetim ve öz güven becerilerini kazanarak bir üst eğitim programına hazırlanmaktadır. En gelişmiş yöntem ve teknolojinin kullanılmasının yanı sıra dünyanın en iyi materyalleri kullanılmakta ve zenginleştirilmiş bir müfredat ile eğitim öğretim verilmektedir. Anasınıfı Müfredatımız okulumuzun üniversitelerden gelen Akademik Danışmanları ile birlikte geliştirilmiş, yeni nesil çocuklara hitap eden özel bir müfredattır. Öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlarken; zihinsel, fiziksel, psikolojik ve akademik gelişimleri bir bütün olarak ele alınır. 1.sınıfa soft bir geçiş için okuma-yazma dersleri ve ilkokula hazırlık dersliklerinde gerçekleştirilmektedir.

• Her sınıfta çift Öğretmen.

• 2 Anadilde Eğitim

• Diyetisyen Kontrolünde Organik Beslenme Programı.

• “Okulum Temiz” Sertifikasına sahip, Hijyenik ortamda eğitim.Öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek ve kuvvetlendirmek için hazırladıkları projeleri arkadaşlarına sunarak topluluk önünde konuşma yeteneği de cesaretlendirilir. Psikoloğumuz ve öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizin gelişimleri titizlikle takip edilmektedir. Öğrencilerimiz kayıt öncesi yapılan mülakat ile psikoloğumuz tarafından değerlendirilerek okulumuza kabulü gerçekleştirilmektedir. Özel Bilinç Koleji Anaokulu öğrencisi bilimsel faaliyetlere, araştırma yapmaya, proje geliştirmeye, okuma yazma aşamasına hazırlanarak; * STEM * Robotik Kodlama * Fen * Doğa * dersleri ile akademik başarıya erkenden adım atar. MEB ve Türk Standartları Enstitüsü denetiminden tek seferde geçen okulumuz “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanmıştır. Bilinç Koleji Anaokulu şehir merkezine yakınlığıyla da velilere kolaylık sağlamaktadır. Çankaya Atakule’ye 16 dk, Esat ve Kurtuluş’a 5dk, Kızılay’a 10 dk, Çankaya Turan Güneş Caddesine 12 dk, Çankaya Birlik Mahallesine 15 dk ve Anıtkabir’e 15 dk mesafeyle de çocuklarımızın okul yolunda vakit kaybı yaşamalarını engellemektedir.
page
page

“Anne bilinciyle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.”
BİLİNÇ KOLEJİ VELİ YORUMLARI
Portfolyonun ne olduğuna dair bir fikrim yoktu. İlk defa duyduğum bir çalışmaydı. Çocuklarımızın okulda aldığı eğitimi , günlük işleyişi elbette kontrol ediyoruz. Bizlere bunları bildiriyorsunuz. Elif Asya da okul çıkışı bazı yaptığı etkinlikleri, öğrendiği şeyleri bizimle paylaşıyor. Ama kendi ortamında böyle bir sunum yapması, başarabildiklerini birebir görmek beni çok duygulandırdı. Bu sunum Asya'nın ve kendini daha özgüvenli hissetmesine sebep oldu. Başardığı herşeyi gösterme, sergileme imkanı bulabilmesi kendini çok iyi hissetmesini sağladı.Bu tarz sunumlar umarım sonraki yıllarda da devam eder. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

Ebru ÖZDEMİR KARŞIGİL

Kızım Arya DURGUN'un portfolyosunu bizimle birlikte izlemesini sağlayarak kendisinin nasıl geliştiği yönünde bilinçlendirdiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz.Çocuklar için etkili bir öğrenme ortamı yarattığınıza şahit olduğumuz için ayrıca çok mutlu olduk.Çocuğumuzun fortfolyo sunumu sonrasında kendisine daha fazla güven duyduğunu ve yansıtabildiğini gözlemledik. Bu gözlemlerimizin devam edeceği bir ortamda eğitim aldığının farkına bir kez daha vardık. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diliyoruz.

Şenol DURGUN

Güneş'in sunumunu ve yaptığı etkinlikleri çok beğendim. Kızımın büyüdüğünü gerçek anlamda hissettim. Sayenizde çok güzel kazanımlar elde etti. Gerek İrem Öğretmenimiz gerekse branş öğretmenleri ne çok şey öğretmişler Güneşime. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Kendine güvenen sağlıklı ve bilinçli bir birey yetişiyor.

Ayşe ERCAN

Kızımın gelişimine tanık olmak çok güzel. Öğrendiklerinin etkili ve verimli olmasını görmek harika. Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim. Eğitim hayatına sağlam başladığını görmek bir anne için çok mutluluk verici. Bunu sağladığınız için başta Hasret Hanıma ve diğer öğretmenlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Zeynep ERDEM

Portfolyo sunumu veliye okulda öğretilen öğretim programına uygun içeriklerin ne düzeyde ve ne yoğunlukta olduğunu net bir şekilde göstermektir. Bir anne olarak ben, bu sunum sayesinde çocuklarımda kısa bir süre içerisinde gerçekleşen bilgi ve kavrama düzeyindeki gelişimi ve davranışsal becerilerinin artışını gözlemleyebilme imkanım olduğu için çok mutlu oldum. Çünkü çocuklar okulda öğrenilen her bilgiyi evde paylaşmıyor. Sadece en çok keyif aldıkları bilgileri, şarkıları ve spor hareketlerini bizlere gösteriyor. Sunum esnasında " Bunu da mı öğrenmiş?" diye şaşırdığım ve hoşuma giden pek çok an yaşadım. Hasret öğretmenimize ve bu portfolyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Vizyon sahibi bir okulda çocuklarımın eğitim-öğretim görmesinden çok memnunum. Bu bakış açısını kaybetmemeniz diliğiyle...

Başak AKAD


ETKİNLİKLER & HABERLER

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM Okul öncesi eğitim nedir ve neden önemlidir? Okul öncesi eğitim bireyin doğumuyla başlayıp temel eğitime başlamasıyla sonlanan ve çocuğun yaşantılarından oluşan eğitim sürecid...
İngilizce Akademik Danışmanımız Dr. Henry FADL'ın Anaokulu Kontrolü Bilingual (çift dilli) eğitim ile İngilizceyi konuşma pratiği olarak edindirdiğimiz okul öncesi öğrencilerimiz, Henry öğretmenleri ile birlikteydiler. Kolejimizin İngilizce zümresini her ...
Anaokulu Mezuniyet Anne kucağından devraldığımız miniklerimiz artık mezun oldular… Küçücük adımları ile hayatta her sonun bir başlangıç olduğunu ilk tecrübeleri ile öğrendiler. Bu güzel günde ...
WHAT TIME IS IT ? Bilinç Koleji anaokulu öğrencileri bugün öğrendikleri “saatler” konusunu, “What time is it?” sorusuna cevaplar vererek pekiştirdiler. Okul öncesi kazanımlarını hem Türkçe hem de i...
call-me
Sınav Başvuru